E Ticaret Sitesi Yapan Şirketler Ankara

E Ticaret Sitesi Yapan Şirketler

İnternetin hayatımızın her alanında olması firmaları da bu alana doğru itmiş bulunmaktadır. Rakiplerinin önüne geçebilmek için etkin bir şekilde e-ticaret sitelerini yönetmek ve pazarlamak önemli olmaktadır.

Siz de ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi bu siteler aracılığı ile pazarlamayı düşünüyorsanız öncelikle yapmanız gereken gerçek anlamda bir şirket kurmaktır. Şirket olmayan hiçbir yatırım e-ticaret sitesi kurulamamaktadır.

Daha sonrasında yapmanız gereken ise bankalara sanal pos uygulamaları için başvuru yapmaktır. Çünkü e-ticaret sitelerinde genellikle kredi veya banka kartı ile ödeme alınmaktadır.

E-ticaret sitesine sahip olabilmek için yapılması gereken son şey ise referansları güçlü ve isteklerinizi tam olarak karşılayabilecek bir e ticaret sitesi yapan şirketler ile anlaşmak olmalıdır. Bu adımları tamamladıktan sonra ortalama olarak 1 günde e-ticaret siteniz hazır olmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Yapan Şirketlerin Sundukları Hizmetler

E-ticaret sitesi yapan şirketleri araştırmaya başladığınızda gözünüze ilk çarpan şey farklı fiyatlara sahip oldukları olacaktır. Bu fiyatları belirleyen en önemli etmenler ise paketlerin sahip oldukları özellikler, kullanılan şifreleme ve güvenlik yöntemleri ile satış sonrası destek olmaktadır. Piyasada birbirinden farklı paketler sunan firmalar bulunsa da firmaların paketlerinde genel olarak bulundurdukları hizmetler ise şu şekilde sıralanabilir.

Yıllık trafik kullanımı paketlerin içeriklerine göre değişiklik göstermektedir ve fiyatı etkilemektedir.

Paketlerde bulunan web alanı genellikle sınırsız olarak müşterilere sunulmaktadır.

E-ticaret sitesi sahiplerinin kullanabilecekleri e-posta hesaplarında paketlere göre sınırlandırmalar bulunmaktadır.

Telefon ile destek sistemi paketlerde genellikle yer almaktadır.

Hazır e-ticaret sitesi tasarımı

Seo

Toplu mail gönderim özelliği

Sitede bulunan blog ve içeriklerin yönetebilme özelliği

Kargo yönetimi ( kargo yönetiminin detaylı bir şekilde takip edilebilir olması firmalar açısından avantaj sağlamaktadır.)

İstatistik ve raporlama özellikleri yapılan işlerin bir adım öteye taşınabilmesi için son derece önemli özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal medya mecralarında yapılacak pazarlamalar

Google yönetim araçları

Pazarlama ve promosyon barı

Ziyaretçi çıkış teklifi

Cloud sunucu altyapısı ile siteyi istediğiniz her yerden kontrol edebilme ve yönetebilme özelliği

Whatsapp sipariş butonu

Yönetim mobil modülü ile akıllı cihazlar aracılığı ile siteyi yönetebilme özelliği

Havale veya kapıda ödeme seçenekleri

Bu özelliklerin dışında daha birçok özellik e-ticaret sitesi yapmak isteyen müşterilere sunulmaktadır. Bu özellikler en temel e-ticaret sitesi paketlerinde bulunan özellikler olmaktadır. Diğer gelişmiş özellikler için firmalar ile görüşme sağlanması gerekmektedir.

E-Ticaret Sitesi Yapan Şirketler İle İlgili En Çok Merak Edilenler

E-ticaret sitesi yaptırmak isteyenlerin akıllarına takılan soruların başında site kurulumu için herhangi bir ücretin talep edilip edilmediği olmaktadır. Genellikle bunun için şirketler herhangi bir ücret talebinde bulunmaz. Çünkü bu paketler anahtar teslim paketler halinde müşterilere sunulmaktadır.

E-ticaret paketleri arasında yükseltme yapılmasına da şirketler tarafından izin verilmektedir. Çünkü aksi olması durumunda e-ticaret siteleri gelişimlerini sürdürememektedirler.

Site üzerinden yapılan satışlardan herhangi bir komisyon ücreti bu şirketler tarafından istenmemektedir.

 

Web Tasarım