Hakkari Web Tasarım

Web Tasarım Hakkâri

Web Siteniz Statik Mi Olsun, Dinamik Mi?

Günümüzde özgün web tasarım sahibi site yöneticileri tarafından en çok tercih edilen web sitelerinin altyapısına bakıldığında dinamik tabanlı olarak hazırlandıkları görülmektedir. Peki, nedir bu dinamik web tasarım? Şimdi bu konuya değineceğiz. Dinamik web tasarım asp, php gibi kodlama programı ile hazırlanmıştır. Site yöneticileri bu kodları kullanarak kendi içeriklerini kullanıcılarıyla çok kolay paylaşmaktadır. Dinamik web sitesinde bilgiler veri tabanında saklı tutulur ve istenildiği zaman düzenlenebilir. Bir diğer tasarım yöntemi olan statik web tasarım ise sık sık düzenlenemediğinden kullanıcılar tarafından sıkıcı bulunmakta ve ilgi çekmeyen bir tasarıma sahiptir.

 

Sınırsız dil seçeneği, resim yükleme gibi birçok özelliğe sahip dinamik web siteleri hem kullanıcı dostudur hem de arama motorları tarafından tercih edilmektedir. Özellikle mobil uyumlu web tasarım ile çok şık hale gelen dinamik web siteleri ile tüm veriler MYSQL, SQL Server içinde saklanmaktadır. Bu sayede site yükü azaltılmaktadır. Responsive kodlamaya uygun yapılmış web siteleri de kullanıcıların ilgisini çektiğinden sıkça tercih edilmektedir. Statik yapıya uygun yapılan siteler ise tam aksine sıkıcı tasarımı ve zaman alan güncellemesi ile site sahiplerini yorabilmektedir.

 

Özellikle haber, dergi, gazete, eticaret siteleri sahiplerinin tercih ettiği dinamik tasarımla son derece şık ve güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Sonuç olarak, dinamik web tasarım her kullanıcının ilgisini çektiğinden site sahiplerinin bu tasarıma önem vermeleri son derece önemlidir. Size özel web tasarım yapan firmalardan mutlaka dinamik web tasarım kodlaması ile oluşturulmuş siteleri tercih edin. Bu şekilde tercih edilen web siteleri hem çok ilgi çeker hem de şirketin imajını arttırır.

 

Genel