Iğdır Web Tasarım

Web Tasarım Iğdır

Responsive (Uyumlu) Web Tasarım Nedir?

Günümüzde responsive tasarım (duyarlı tasarım) diye tabir edilen siteler çok popüler hale gelmiştir. Artık her site kullanıcısının olmazsa olmaz talebi olarak gösterilen bu kodlama ile web tasarımcılık tamamen değişmiştir. Bu responsive tasarımın önem kazanması ile çoğu arama motoru da bu kodlama sistemi ile kurulan sitelere arama sonuçlarında öncelik vermektedir. Ayrıca mobil kullanıcı sayısının hızla artması da bu tasarımı çok önemli hale getirmiştir. Site ziyaretçilerinin sitedeki içerikleri cep telefonlarından daha iyi okuması ve şık görünüm için önemli bir yere sahip olan mobil uyumlu web tasarım sitelerindeki sistemle, kullanıcıların siteye ilk girişlerinde tarayıcıları otomatik olarak algılanarak kullanıcıya bu tarayıcıya uygun görünüm sunulmaktadır.

Böylece site ziyaretçileri sitenin içeriklerini kolayca okuyabilmektedir. Genellikle eticaret, haber gibi içerik yoğunluğu olan siteler tarafından kullanılan bu tasarım ile daha şık ve daha kullanılabilir bir siteye ulaşmak mümkün. Web tasarımcınızı seçerken mutlaka bu kodlama sisteminden talep ediniz. Çünkü özellikle dinamik web tasarım ile oluşturulmuş siteler, insanlara güzel bir imaj verdiğinden şirketinizin imajı da bu sayede yükselecektir. Doğru kodlama ile yapılan siteler, iş yükünüzü azaltacak sizi masraftan kurtaracaktır.

Ayrıca sıkıcı bir görüntüsü olan statik web tasarım ile yapılmış siteler, işlevsellik açısından kötü olduğundan imaj kaybına sebep olabilecektir. Site yaptırırken bu hususlara önem vermekte fayda vardır. Özgün web tasarım ile kurulan siteler, bir de responsive tasarım ile desteklenince daha kaliteli web siteleri kurulabiliyor. İçeriğin de uygun olması ile kullanıcılar, bu tip siteleri çok tercih edebiliyorlar. Siz de size özel web tasarım yapan firmalardan mutlaka responsive uyumlu site kurmalarını isteyin.

 

Genel